Ako to vyzerá, keď máme sebavedomie

Keď máme sebavedomie, tak nás ťažko niečo zraní. Chápeme, že všetci majú dobré dôvody na svoje správanie, nech je akékoľvek a keď sa k nám niekto správa „zle,“ je to len preto, že cíti nejaký druh bolesti a z pozície zraneného sa nedokáže správať inak, ale nie je zranenia u nás, na ktoré by nejaké správanie narážalo a tak nie je dôvod, aby sme cítili niečo negatívne.
Keď máme sebavedomie, vnímame všetky ostatné bytosti ako rovnocenné, nemáme potrebu sa voči nikomu ponižovať, ani vyvyšovať. So všetkými jednáme príjemne a láskavo a vďaka tomu s nami väčšina jedná rovnako.
Keď máme sebavedomie, necítime nezmyselné emócie typu hanba, vina, ľútosť… Nemáme problém sa úprimne a otvorene prejaviť za každých okolností.  Nemáme haluze z toho, čo si o nás myslia ostatní a nemáme potrebu napĺňať požiadavky ostatných o našom živote.
Keď máme sebavedomie, máme ku sebe úprimný pozitívny vzťah, ktorý nemôže narušiť nič zvonka, nepotrebujeme si nič dokazovať, ani nikomu inému, s ostatnými vytvárame otvorené, úprimné a láskavé vzťahy.
Keď máme sebavedomie, môžeme robiť to, čo nás baví.
A mnohé ďalšie príjemnosti, ktoré sem doplním, keď ma napadnú.

Čítam ďalej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Prieskum

Ako sa prejavuje tvoje nesebavedomie?

Ukáž výsledky

Loading ... Loading ...
Najnovšie komentáre